14D511K MOV VDR14K325 Metal Oxide Varistor for intelligent control electric meter
Place of Origin Xian,China
Brand Name QingZhu
Certification UL,VDE
Minimum Order Quantity 10000 pcs
Packaging Details 33.5*28.5*28
Delivery Time 7-10 days
Payment Terms T/T
Supply Ability 500 Million pcs a year
Product Details
Varistor Voltage 510V(459~561) Max. Allowable Voltage 325VAC
Max. Clamping Voltage (8/20μs) 840V Tolerance ±10%
​Lead Type Outside Crimped Short Dmax 17.5mm
Highlight
Intelligent Control Electric Meter MOV Varistor
energy meter Metal Oxide Varistor
510V Metal Oxide Varistor
Leave a Message
Product Description
Features
Application
​Lead Type
Code Configuration
A straight long
B Outside Crimped short
C Vertical Crimped
D straight short
E Outside Crimped Long
F Inside Crimped short
14D511K MOV VDR14K325 Metal Oxide Varistor for intelligent control electric meter 0
​Technical Parameter
系列 型号 规定
电流下
的电压
最大允许
连续使用交流电压
最大限制电压 最大静态功率 能量耐量 最大峰值电流 静态电容量
Series Part No. Varistor
Voltage
Max.
Allowable Voltage
Max. Clamping Voltage
(8/20μs)
Rated Wattage Energy Max. Peak Current Capacitance
10/1000μs 2ms 1 time 2 time 1kHz